Konsole

Systemy zakotwiczeń ze stali nierdzewnej

Konsole i nadproża dają możliwość bezpiecznej, sprawnej oraz ekonomicznej budowy. Pełnią funkcję zamocowania elewacji klinkierowych do konstrukcji nośnej obiektu. System konsoli umożliwia praktycznie w sposób bezmostkowy wykonać podparcie pod ścianą elewacyjną. Co to oznacza? W sytuacjach, kiedy nie ma możliwości oparcia elewacji na ściance dociskowej prowadzonej do poszerzonego w tym celu fundamentu z pomocą przychodzi zastosowanie nadproży na konsolach. Takie rozwiązanie to zdecydowana przewaga oraz innowacja technologiczna pozwalająca zaoszczędzić czas oraz przyspieszyć prace na budowie. Nasze produkty są projektowane i produkowane z uwzględnieniem międzynarodowych i europejskich standardów (PN-EN ISO 1090:2012) oraz wymagań budowlano-projektowych.

Z czego się składa?

Standardowa konsola składa się z kątownika osadzonego na dwóch (lub więcej) wieszakach o różnych kształtach i wysięgach, dopasowywanych do konstrukcji danego obiektu.

Każda konsola projektowana jest indywidualnie na konkretnie zaprojektowany obiekt. Jest to rozwiązanie korzystne dla inwestora, gdyż nie ma potrzeby dopasowywania i docinania elementów na budowie.

Identyfikowalność

Oznaczenia pomagają łatwo zidentyfikować, typ, piętro oraz numer konsoli. Dzięki temu montaż przebiega sprawnie i szybko.

Fragment planu do elewacji na konsolach. Znajdują się na nim wszystkie kątowniki z wspornikami występujące na elewacji. Rozkład uwzględnia poziom stropu, balkony, tarasy, okna oraz inne elementy budynku. Przy każdej konsoli znajduje się numer identyfikacyjny i długość kątownika.

Kompensacja niedokładności wykonawczych – regulacja

Regulacja pionowa odbywa się za pomocą specjalnej podkładki wyposażonej w „ząbki”, które pasują do otworów wieszaka. Regulacja pionowa posiada skok co 8mm. Daje to możliwość przesunięcia wspornika o 24mm(+3) w górę lub 24mm(-3) w dół. Poziom zero można dostosować w zależności od projektu.

Regulacja pozioma może odbywać się w dwojaki sposób. W przypadku szyny wraz z śrubą T można przesuwać konsole w dowolnym momencie(nawet po przykręceniu i ponownym poluzowaniu śrub). Rozwiązanie to wymaga zatopienia specjalnych kształtowników w kształcie litery C podczas zalewania stropów budynku. Są one na ten czas zabezpieczane pianką tak aby płynny beton nie dostał się wewnątrz szyny.

Estetyka

System, choć solidny i mocny pozwala na osiągnięcie efektu lekkości fasady, pownieważ w 100% instalowany jest we wnęce budynku.